Kladno si připomnělo 99. výročí vzniku ČSR

Devadesáté deváté výročí od konce první světové války a především vzniku samostatného Československa jsme si připomněli na Kladně 27. října 2017 za účasti členů Spolku pro zachování odkazu českého odboje, představitelů Sokolské župy Budečské v čele s župním starostou bratrem Miroslavem Davidem a vzdělavatelkou sestrou Alenou Kottovou a také se zástupci Československé obce legionářské. Setkání se uskutečnilo na náměstí Svobody u Pomníku padlých v 1. světové válce. Zde byly také položeny věnce a květiny. Poté se účastníci pietní vzpomínky přemístili na kladenský hřbitov, kde vzpomínka na padlé pokračovala. O připomínce vzniku samostatného Československa se můžete dočíst v novém čísle Zpravodaje Spolku č. 8/2017.

Text a foto: P. Hroník