Tisková zpráva – prohlášení

Členové Republikového výboru vyjadřují přímou podporu poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky panu Jakubu Jandovi, který na půdě Poslanecké sněmovny označil Český svaz bojovníků za svobodu za „pofidérní spolek, který adoruje bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu.“ Plně stojíme za stanoviskem pana poslance a degradaci současného stavu Českého svazu bojovníků za svobodu přičítáme jeho současnému vedení. Připojujeme se k celé řadě měst a obcí, k mnoha spolkům a organizacím, které přerušily spolupráci s Českým svazem bojovníkům za svobodu a prohlašujeme, že ani Spolek pro zachování odkazu českého odboje nebude s tímto spolkem pod vedením pana Vodičky, Kulfánka a Andrese spolupracovat .

Za velké zadostiučinění vůči mrtvým a pozůstalým po obětech terezínského ghetta považujeme rozhodnutí ředitele Památníku Terezín o ukončení spolupráce s Českým svazem bojovníků za svobodu při organizaci Terezínské tryzny. Věříme, že po vzoru Památníku Terezín budou následovat i další příspěvkové organizace.

Snahou vedení Českého svazu bojovníků za svobodu je vytvořit dojem, že jsou jediným a nenahraditelným spolkem udržujícím odkaz českého odboje. Dokažme, že o tento monopol svým jednáním dávno přišli.

V Kladně, 16. ledna 2019

Spolek pro zachování odkazu českého odboje

1. Mgr. Josef Orel on 16.1.2019 at 10:28

Rozhodně souhlasím a stanovisko pana Jandy podporuji.

2. Ladislav on 16.1.2019 at 19:00

Podporuji! Jakub Janda pojmenoval veci pravymi jmeny!