Vzpomínka na horníky z Lidic

V sobotu 2. června 2018 se členové Spolku zúčastnili vzpomínkové akce v Hornickém muzeu Mayrau. V prostoru muzea organizuje toto setkání každoročně Klub přátel hornických tradic Kladno. Pieta se koná u příležitosti blížící se Lidické tryzny jako vzpomínka na horníky z Lidic, kteří  pracovali v dolech na Kladensku. Představitelé Spolku pro zachování odkazu českého odboje položili věnec u pomníku věnovaného lidickým mužům. Na lidické muže přijel vzpomenout také náš člen Emil Nachlinger z Těšovic na Prachaticku.

Pomník věnovaný lidickým mužům, kteří byli zastřeleni dne 10. června 1942

Emil Nachlinger (vpravo) člen Spolku dorazil na Mayrau v Jeepu U.S. Army ze 164 km vzdálených Těšovic na Prachaticku. Společné foto s členem kladenské organizace a místopředsedou Základní organizace Kladno, Vladimírem Carvanem.

Představitelé Spolku položili věnec u pomníku věnovaného lidickým mužům