Pokud jste se dostali až sem, tak je dost možné, že máte opravdový zájem stát se členem Spolku pro zachování odkazu českého odboje a my vám samozřejmě děkujeme. 

Chci se stát členem, co musím udělat?

Je to opravdu snadné! Předpokládejme, že jste se už seznámil na úvodní straně tohoto webu se Stanovami Spolku a nyní máte zájem stát se členem Spolku. Na úvodní straně, hned pod Stanovami si stáhněte přihlášku do Spolku, kterou si v klidu vypište a nezapomeňte jí podepsat. Vyplněnou a podepsanou přihlášku pak můžete naskenovat (pokud máte možnost) a poslat na emailovou adresu info@spolekodboje.cz

Co když nemám skener?

Pokud po ruce nemáte skener, tak vložte vyplněnou a podepsanou přihlášku do obálky a odešlete na naši adresu:

Spolek pro zachování odkazu českého odboje, Náměstí starosty Pavla 44, 272 01 Kladno

Jak vysoký je členský příspěvek?

Členský příspěvek se platí na rok a je pro všechny členy stejný v jednotné výši 300,- Kč. Neděláme rozdíly a rozhodně nechceme, aby některá skupina členské základny platila vyšší členský příspěvek oproti ostatním. Je však samozřejmě možné (a rozhodně se nejedná o výjimku), že se člen rozhodne uhradit vyšší členský příspěvek. To samozřejmě možné je a my se tomu rozhodně nebráníme 🙂

Dostanu členský průkaz?

Samozřejmě, každý člen po přijetí a uhrazení členského příspěvku obdrží členský průkaz Spolku na jehož přední straně je uvedeno jméno a příjmení, datum narození, příslušnost k základní organizaci a datum přijetí za člena. Na rubu členského průkazu jsou pak v kolonkách s uvedeným příslušným rokem označené úhrady členských příspěvků a vyznačený rámeček pro možnost vylepení průkazové fotografie. 

Jaké mi plynou výhody z členství?

Tak kromě možnosti setkávat se na našich společných akcí s dosud žijícími přímými účastníky 2. světové války, je další nespornou výhodou možnost zúčastnit se zájezdů na zajímavá místa spojená s 2. světovou válkou. (V minulosti jsou za námi například zájezdy do Osvětimi, Lodže, Chelmna nad Nerem). Na podzim letošního roku to bude dvoudenní cesta do KT Mauthausen. Samozřejmě, že výhodou členství je i pravidelné informování o akcí, které organizujeme, nebo na které jsme zváni prostřednictvím emailu nebo měsíčním vydáváním Zpravodaje Spolku.

Chcete se ještě na něco zeptat? Neváhejte a pište na info@spolekodboje.cz