Pietní vzpomínka U Jána

U příležitosti připomenutí 74. výročí leteckého neštěstí se v Kladně, místní části Dubí v lese pod kostelem U Jána, se uskutečnilo setkání vybraných žáků 10. Základní školy Cyrila Boudy v čele s pedagožkou, paní Mgr. Jitkou Lidickou a členů Spolku pro zachování odkazu českého odboje. Žáci každoročně připraví v rámci pietní vzpomínky krátké pásmo spojené s recitací básně a přednesem textu, připomínajícím událost, která se vztahuje k pomníku. Pietní akt byl, tak jako každoročně, zakončen státní hymnou v hudebním přednesu na housle od žákyně 10. ZŠ Cyrila Boudy. Pedagogům i žákům děkujeme za perfektní přípravu.

Bilance náletu byla velmi smutná, 36 mrtvých (někteří zemřeli na místě, část po převozu do nemocnice). Kromě mrtvých je však nutné vzpomenout i na desítky těžce zraněných, kteří byli následně ošetřeni a operování v kladenské nemocnici, mnohdy s trvalými následky.

Čest jejich památce!

Spolek pro zachování odkazu českého odboje