Plamen naděje!

PiKobyliská střelnice, pietní akt Plamen naděje!

V den 80. výročí od vraždění vlastenců v prostoru vojenské střelnice v pražských Kobylisích jsme se opět po roce setkali, abychom uctili jejich památku. Ve spolupráci se spolkem Mašínův statek – Památník tří odbojů a MČ Praha 8 jsme opět uspořádali pietní akt Plamen naděje! Za Senát PČR položil věnec předseda pan Miloš Vystrčil. Ten také v druhé části pietního aktu zapálil svíčku za zavražděnou senátorku Františku Plamínkovou.

Poslaneckou sněmovnu reprezentoval místopředseda Jan Skopeček. Zastoupené bylo Ministerstvo obrany a Generální štáb AČR, které reprezentovali Tomáš Kopečný, náměstek pro řízení sekce průmyslové MO a poradkyně NGŠ, brigádní generálka Lenka Šmerdová. Také oni symbolicky zapálili svíčku (pan náměstek Kopečný za plukovníka Josefa Churavého a paní generálka Šmerdová za Josefa Mašína). Ministerstvo vnitra pak reprezentoval pan náměstek Radek Kaňa. Pražskou městskou část 8 reprezentoval pan Michal Švarc.

Pietním aktem provázela historička PhDr. Jindra Svitáková a jeho součástí byl i krátký historický exkurz v podobě dialogu historiků Vlasty Janka a Jaroslava Čvančary. Za důstojné provedené pietního aktu pak patří poděkování příslušníkům Čestné stráže AČR a trubači ÚH AČR z Posádkového velitelství Praha.

Děkujeme!

????????

Přidat komentář