Pomoc Ukrajině!

Zahájení útoku Ruské federace na Ukrajinu.

Vážení a milí členové spolku,

posledních pár dnů zažíváme naprosto reálnou blízkost válečného stavu. Ukrajinská hranice s tou naší je vzdálená něco málo přes 300 kilometrů. Jedná se o naprosto bezprecedentní napadení suverénního státu ze strany Ruské federace. Vybízíme proto všechny členy spolku, aby se podle svého uvážení a možností zapojili do podpory Ukrajiny.

Jednou z konkrétních možností je finanční pomoc a proto uveřejňujeme odkaz na organizaci Člověk v tísni, jejíž prostřednictvím můžete zaslat jakoukoliv částku. Dary do sbírky budou využity podle vývoje situace buď na přímou pomoc lidem prchajícím z oblasti bojů, nebo na pokračující pomoc lidem trpícím v důsledku dlouhotrvající humanitární krize.

Děkujeme vám jménem svým i jménem republikového výboru spolku za vaši pomoc!

Gabriela Havlůjová, předsedkyně; P. Hroník, místopředseda; D. Makara, místopředseda