Úvodní slovo předsedkyně v roce 2021

Milé dámy, vážení pánové, naši nejmilejší členové a členky,

velice nás mrzí, že se rok s rokem sešel a bohužel nedošlo k pozitivnímu vývoji, ve který jsme všichni doufali. Mnoho našich členů, zvlášť těch nejstarších, již není mezi námi. Osudným jim byl Covid, nebo současná situace pandemií způsobená. Všichni jsme byli zvyklí žít velice aktivní společenský a spolkový život. Nyní jsme odkázání na telefony, či poštu. Občas se nám podaří některé z vás navštívit, ale vždy přicházíme s obavou a respektem, protože zejména vaše zdraví je v tuto chvíli ohroženo.

Letošní výročí konce 2. světové války bude bohužel opět bez širší veřejnosti, ale u každého pomníčku bude věnec a na všechny oběti i zemřelé členy vzpomeneme společně s předsedy jednotlivých základních organizací. Dovolte, abych na tomto místě poděkovala paní Dr. Haně Burdkové, naší člence, která i přes vyhlášený lockdown a nepříznivou pandemickou situaci našla čas a chuť a zpracovala medailonek o svém tatínkovi, vlastenci z Braníku. Dokonce jsme si předaly i obrazový materiál a tak se můžete seznámit s jeho osudem na stránkách našeho Zpravodaje.

Chceme vám popřát hlavně pevné zdraví a krásné chvíle strávené v kruhu rodinném. Pokud bychom vám mohli být jakkoliv nápomocní, neváhejte se na nás obrátit.